Archiwum dnia: 5 września 2023

Rocznica wybuchu II wojny światowej.

W rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej ogarniamy naszą pamięcią i refleksją to jedno z najstraszliwszych doświadczeń w historii ludzkości.
1 września zawsze będzie dla nas, Polaków, datą bolesną. We czci i zadumie wspominamy ofiary drugiej wojny światowej, wszystkich obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, którzy zginęli w latach 1939-1945. Ogarniamy pamięcią martyrologię naszego narodu, składamy hołd bohaterom i ofiarom tej wojny ze wszystkich krajów i narodów. Jednak, obok bólu i straszliwych doświadczeń, jest w nas również honor i duma. Wszyscy, którzy walczyli i ginęli za Polskę, za „wolność waszą i naszą”, są naszymi przewodnikami także na drogach współczesności.
Cześć Ich pamięci!

Awanse zawodowe nauczycieli.

W ubiegłym tygodniu Krzysztof Polesiak Wójt Gminy wręczył akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczycielom.

Stopień nauczyciela mianowanego uzyskały:
p. Lucyna Brzezińska – SP Rogóźno,
p. Karolina Gutorska – SP Szembruczek,
p. Sylwia Knoff – SP Szembruczek.

Serdecznie gratulujemy awansu oraz życzymy dalszych sukcesów zawodowych i osobistych.

Od 1 stycznia 2024 r. wysokość świadczenia wychowawczego (tzw. 500+) będzie wynosiła 800 zł

Szanowni Państwo,

7 sierpnia 2023 r. podpisana została nowelizacja ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci.

Oznacza to, że od 1 stycznia 2024 r. wysokość świadczenia wychowawczego (tzw. 500+) będzie wynosiła 800 zł na każde dziecko, do ukończenia przez nie 18 roku życia.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych podniesie wysokość świadczenia z urzędu. Dlatego nie trzeba składać dodatkowego wniosku. Nastąpi to automatycznie i obejmie wszystkich, którzy według stanu na 1 stycznia 2024 r. mają prawo do świadczenia w okresie świadczeniowym, który trwa od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r.

Po 1 stycznia 2024 r. osoby te otrzymają wypłaty w nowej wysokości. Zostaną o tym poinformowane na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Informacje na temat nowej wysokości świadczenia wychowawczego zostały opublikowane na www.zus.pl (https://www.zus.pl/-/800-od-stycznia-2024-r.-bez-dodatkowych-wniosk%C3%B3w?redirect=%2F).