Budowa sali sportowej w Rogóźnie


W czerwcu 2014 roku rozpoczęliśmy budowę sali sportowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy budynku Szkoły Podstawowej w Rogóźnie. Całkowity koszt naszego przedsięwzięcia to 3.383 tys. zł. Otrzymaliśmy dzięki naszym staraniom dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Kujawsko-Pomorskiego w wysokości 1.471 tys. zł.

Sala gimnastyczna służyć będzie głównie prowadzeniu zajęć wychowania fizycznego, a ponadto korzystać z niej będą mogli mieszkańcy naszej gminy. Będzie to pierwsza pełnowymiarowa sala gimnastyczna na terenie naszej gminy. Zaprojektowane zostały składane trybuny na około 20 osób, zaplecze sanitarne stanowią: umywalnie, toalety, przebieralnie. Sala będzie połączona łącznikiem z budynkiem istniejącej szkoły . Wybudowane zostaną również pomieszczenia do prowadzenia zajęć rekreacyjno-sportowych i zajęć edukacyjnych. Obiekt dostępny będzie osobom niepełnosprawnym. Powierzchnia sali to 492,80 m2 , a znajdą się w niej m.in. boisko do siatkówki, boisko do koszykówki.

Planujemy zakończenie tej sportowej inwestycji w lipcu 2016 roku. Wykonawcą jest Konsorcjum firm „TACZBUD” i „TACZBUD BIS”

Nie zapomnieliśmy o potrzebach zmotoryzowanych amatorów czynnej rekreacji, obok hali sportowej powstaną miejsca parkingowe, a otoczenie zostanie zagospodarowane elementami małej architektury.

Rozpoczniemy również termomodernizację obiektu szkoły, tak aby powstał nowoczesny kompleks edukacyjno-sportowy.