Dożynki Gminne 2017

DOŻYNKI 2017

Niedziela, 27 sierpnia to dzień dożynek w gminie Rogóźno. Święto Planów rozpoczęliśmy dziękczynną mszą świętą z udziałem starosty i starościny dożynek , mieszkańców, zaproszonych gości i władz Gminy. Mszy świętej przewodniczył ks. proboszcz naszej parafii Krzysztof Juchniewicz, a współkoncelebrowali ks. proboszcz parafii Szembruk Kazimierz Flisikowski, ks. proboszcz Parafii Mokre Wojciech Zawadzki oraz ks. proboszcz parafii Dąbrówka Królewska Kazimierz Wiśniewski

W tym dniu dożynkowym, za trud i wytężoną pracę dziękowaliśmy naszym rolnikom. Nasze podziękowanie za tegoroczne plony i kolejny rok owocnej pracy na ręce rolników złożył Wójt Gminy Henryk Szpringiel. Starostowie dożynek Państwo Bogumiła i Mirosław Witkowscy z Kłódki przekazali chleb dożynkowy z tegorocznych zbiorów na ręce Wójta Gminy i Przewodniczącej Rady Gminy, który po połamaniu został podzielony między uczestników uroczystości dożynkowej. List gratulacyjny dla uczestników dożynek przesłał Jan Krzysztof Ardanowski poseł na Sejm RP

Na uroczystość święta plonów piękne wieńce dożynkowe z tegorocznych zbóż przygotowały: sołectwa Kłódka , Szembruczek, Zarośle, Rogóźno i Białochowo .

W konkursie zwyciężył wieniec z sołectwa Rogóźno, drugie miejsca ex aequo zajął wieniec z sołectwa Białochowo i Szembruczka, czwarte Zarośla, a piąte wieniec z sołectwa Kłódka. Wszystkie sołectwa w konkursie wieńców otrzymały nagrody za ich wykonanie.

Panie z poszczególnych sołectw, Gminnego Ośrodka Kultury i ze Szkół Podstawowych nie zapominały o gościach dożynkowych: smaczna grochówka,pieczone kiełbaski, bigos, flaczki, chleb ze smalcem, ciasta były radością dla podniebienia. Licznie prezentowały się również stoiska z różnorodnymi produktami i stoiska informacyjno -promocyjne instytucji.

Po części oficjalnej uroczystości uczestnicy oddali się zabawie, odbył się cykl imprez rekreacyjno-sportowych.

Uroczystość umilały występy Zespołu folklorystycznego z Włocławka „Senior Kujawy”, kultywującego tradycję ziemi kujawskiej. Kolejnym punktem były występy młodych artystów z Klubu AKCENT z Grudziądza – grupa wokalna Zbigniewa Poliszczuka, która zaprezentowała wiązankę piosenek współczesnych. Gwiazdą wieczoru była Jesika -utalentowana piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów – tworząca muzykę rozrywkową. Jej występy spotkały się z owacyjnym przyjęciem.

Gminne Święto Plonów było dobrą okazją do spotkań i rozmów z rodziną, sąsiadami i znajomymi – okazją do integracji i wspólnej zabawy. Tegoroczne Święto plonów zakończyło się zabawą taneczną.