Informacja dotycząca strajku nauczycieli.

Drodzy Rodzice, Szanowni Mieszkańcy Gminy Rogóźno,

W związku z planowanym na najbliższy poniedziałek (8 kwietnia br.) bezterminowym strajkiem nauczycieli informuję, iż jako Wójt Gminy wraz z Dyrektorami Szkół i Przedszkola stoję przed dużym wyzwaniem zapewnienia w czasie strajku bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży.

Według obecnych informacji do akcji protestacyjnej z terenu naszej gminy przystąpili nauczyciele Szkoły Podstawowej w Rogóźnie, Szkoły Podstawowej w Białochowie oraz Publicznego Gimnazjum im. Żołnierzy AK w Rogóźnie.

Pracownicy Szkoły Podstawowej w Szembruczku oraz Przedszkola Publicznego w Rogóźnie nie przystąpili do akcji protestacyjnej.

W związku z powyższym informuję:

– planowany termin egzaminu gimnazjalnego nie jest zagrożony;

– uczniowie, którzy udadzą się do szkół mają zapewnioną opiekę w godzinach nauki w świetlicy;

– dowóz dzieci do szkół funkcjonuje bez zmian.

Na bieżąco monitorujemy sytuację, która jest bardzo dynamiczna. W razie zmian będziemy na bieżąco Państwa o nich informowali.

Z poważaniem

Krzysztof Polesiak