Fundacja Biedronki pomoże seniorom z Gminy Rogóźno.

Dzięki współpracy Gminy Rogóźno i Grudziądzkiego Centrum Caritas im. Błogosławionej Juty już drugi rok z rzędu nasz samorząd bierze udział w programie „Na codzienne zakupy”. Tegoroczną edycją w Gminie Rogóźno zostanie objętych 6 seniorów. Wartość pomocy wyniesie 9.000 zł.

Program realizowany jest przez Caritas Polska w partnerstwie z Fundacją „Biedronka” i ma na celu całoroczną pomoc finansową dla osób starszych, samotnych, potrzebujących, zamieszkujących małe miejscowości lub wsie. Potrzebujący otrzymują wsparcie finansowe w wysokości 150 zł miesięcznie na karcie przepłaconej. Karta służy do płatności za zakupy w sieci sklepów Biedronka z wyłączeniem: alkoholu, papierosów, produktów dla zwierząt, tekstyliów oraz artykułów przemysłowych. Seniorzy sami decydują, na jakie produkty chcą przeznaczyć fundusze.

Program „Na codzienne zakupy” realizowany jest w okresie od kwietnia 2020 do stycznia 2021 roku przez Caritas Polska we współpracy z Fundacją Biedronka. Na pomoc potrzebującym w tym programie przeznaczonych jest 15 mln. złotych.