Podziękowania dla druhów z OSP Szembruk za udział w akcji gaśniczej w Raciniewie.

Z inicjatywy Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg.  Jacka Kaczmarka, Wójt Gminy Rogóźno Krzysztof Polesiak przyjął z rąk Komendanta Miejskiego PSP st. bryg. mgr inż. Roberta Gutowskiego podziękowanie za udział Ochotniczej Straży Pożarnej w Szembruku w gaszeniu pożaru składowiska opon w Raciniewie.

Do pożaru doszło 13 listopada 2020 roku w Raciniewie, w powiecie chełmińskim, w woj. kujawsko-pomorskim. Jego powierzchnię szacuje się na ok. 1,5 ha. W gaszeniu pożaru uczestniczyło blisko 1000 strażaków. W akcji, która trwała ponad 94 godziny, łącznie brało udział 280 zastępów PSP i OSP z terenu całego województwa, w tym jednostka OSP z Szembruka.