Apel o wywieszenie flag narodowych.

Szanowni Państwo,

W związku ze zbliżającym się Świętem Pracy (1 Maja), Świętem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 Maja) oraz Świętem Konstytucji 3 Maja zwracam się do wszystkich Mieszkańców Gminy Rogóźno z prośbą o wywieszenie w tych dniach flag państwowych na swoich domach.

Flaga jest symbolem naszej Ojczyzny, symbolem szczególnym. Jej widok budzi w nas szacunek dla naszego kraju oraz wielką radość z tego, że jesteśmy Polakami. Flaga podkreśla również poczucie wspólnoty narodowej, szczególnie potrzebnej w tym trudnym czasie.

Gest ten będzie wyrazem szacunku dla walczących o wolną Polskę oraz hołdem dla tych wszystkich, którym zawdzięczamy wolność i niepodległość. Pokażmy swój patriotyzm, szacunek dla tradycji. Sprawmy, aby nasza Gmina w dniach świąt narodowych była biało-czerwona. Bądźmy dumni z bycia Polakami! Wywieśmy flagę.

Krzysztof Polesiak
Wójt Gminy Rogóźno