Fundacja Biedronki pomoże seniorom z Gminy Rogóźno.

Dzięki współpracy Gminy Rogóźno i Grudziądzkiego Centrum Caritas im. Błogosławionej Juty trzeci rok z rzędu nasz samorząd bierze udział w programie „Na codzienne zakupy”. Tegoroczną edycją w Gminie Rogóźno zostanie objętych 6 seniorów. Wartość pomocy wyniesie 9.000 zł.

Program realizowany jest przez Caritas Polska w partnerstwie z Fundacją „Biedronka” i ma na celu całoroczną pomoc finansową dla osób starszych, samotnych, potrzebujących, zamieszkujących małe miejscowości lub wsie. Potrzebujący otrzymują wsparcie finansowe w wysokości 150 zł miesięcznie na karcie przepłaconej. Karta służy do płatności za zakupy w sieci sklepów Biedronka z wyłączeniem: alkoholu, papierosów, produktów dla zwierząt, tekstyliów oraz artykułów przemysłowych. Seniorzy sami decydują, na jakie produkty chcą przeznaczyć fundusze.

Program „Na codzienne zakupy” realizowany jest do stycznia 2022 roku przez Caritas Polska we współpracy z Fundacją Biedronka. Do tej pory z programu w kraju w 2018 r. skorzystało 5 300 seniorów, w 2019 r. 6 600 potrzebujących, a w 2020 r. 10 000 beneficjentów.