Kujawsko-Pomorski Dzień Solidarności z Ukrainą.

„Nie ma drogi do pokoju. To pokój jest drogą.”
Martin Luther King

Szanowni Mieszkańcy,

Dziś  mija miesiąc od rosyjskiej agresji zbrojnej na Ukrainę. Cały świat solidaryzuje się z Narodem Ukraińskim. Każdy na swój sposób wspiera Ukrainę w tych trudnych czasach wojny. Z inicjatywy środowisk lokalnych naszego regionu, Ambasady Ukrainy w Polsce oraz Konsulatu Generalnego Ukrainy w Gdańsku i Konsula Honorowego w Bydgoszczy dziś w naszym województwie organizowany jest Kujawsko-Pomorski Dzień Solidarności z Ukrainą.

Na terenie każdej z gmin kujawsko-pomorskiego mieszkają Ukraińcy. Razem z nami pracują i wychowują dzieci mając marzenia o życiu bez wojny. Wojny, która trwa już wiele dni, o każdy dzień za długo. Życzę, abyśmy jako Polacy, nie musieli przeżywać tego, czego doświadczają obecnie bracia Ukraińcy. Dlatego w tym szczególnym dniu okażmy nasze wsparcie dla Ukrainy.

Z tej okazji proponuję aby zrobić jeden mały gest na znak solidarności z Narodem Ukraińskim. Dziś o godzinie 18.00 zapalmy świece w naszych domach. Postawmy je na parapetach okien, jako znak pokoju. Niech płomień świec w naszych domach będzie świadectwem, że światła wolności nie uda się zgasić, a także znakiem nadziei na nowe lepsze jutro dla Ukrainy.

Krzysztof Polesiak
Wójt Gminy Rogóźno