Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Rogóźnie.

W minioną sobotę (7 maja 2022 r.) Gmina Rogóźno była gospodarzem powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom”, w których uczestniczyli reprezentanci gmin z powiatu grudziądzkiego. OTWP składał się z części pisemnej (40 pytań), a w części finałowej najlepsi uczestnicy odpowiadali na pytania jury w składzie: mł. bryg. Rafał Rusoń, kpt. Łukasz Hołody, ogn. Przemysław Cywiński, Prezes Zarządu Powiatowego OSP dh Sławomir Chyła oraz Sekretarz Zarządu Powiatowego OSP dh Hanna Szumotalska.

W kategorii szkół podstawowych klas I-IV wygrał Jakub z SP Piaski, a klas V-VIII zwyciężył Daniel z SP Piaski. W kategorii szkół ponadpodstawowych wygrał Bartosz z ZSP Łasin. Najlepszy wynik wśród reprezentantów naszego samorządu osiągnęła Julia z SP Rogóźno, zajmując III miejsce w kategorii szkół V-VIII. Nagrody uczestnikom wręczył Adam Olejnik Starosta Powiatu Grudziądzkiego, Krzysztof Polesiak Wójt Gminy Rogóźno oraz Prezes Zarządu dh Sławomir Chyła.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i gratulujemy zwycięzcom, którzy będą reprezentować nasz powiat na zawodach wojewódzkich w Biskupinie.