Śniadanie z ekonomią społeczną.

W miniony piątek (04.11.2022) na terenie Gminy Rogóźno w Domu Weselnym „OLIWIA” odbyło się śniadanie biznesowe z ekonomią społeczną organizowane przez lokalny samorząd i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu. W spotkaniu uczestniczyli; Krzysztof Polesiak – Wójt Gminy Rogóźno, Rafał Kobylski – Burmistrz Miasta i Gminy Łasin, Ireneusz Maj – Wójt Gminy Świecie nad Osą, kierowniczki Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej z: Łasina, Rogóźna, Radzynia Chełmińskiego i Świecia nad Osą, przedstawiciele lokalnego biznesu oraz Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej TŁOK z Torunia, ROPS, a także prezes nowo powołanej w Rogóźnie Spółdzielni Socjalnej SPEC. Na spotkaniu poruszono m.in. kwestie związane z deinstytucjonalizacją, rozwojem usług społecznych oraz współpracy samorządów z podmiotami ekonomii społecznej.