NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

“Niosę Ciebie, Polsko, jak żagiew,

jak płomienie, i gdzie Cię doniosę – nie wiem”

p1050485Ojczyzna, nasz kraj, nasz dom, nasza ojcowizna, nasza ziemia i nasze wartości, kultura i obyczaje, poszanowanie drugiego człowieka. Żyjemy nie tylko dla siebie, żyjemy dla naszych bliskich, znajomych, sąsiadów, dla naszych zamierzeń i dla naszej Polski, by móc spełniać oczekiwania swoich bliskich i naszej Ojczyzny.

Uroczystości poświęcone Ojczyźnie, pamięci tych, którzy walczyli o Polskę wolną i niepodległą w naszej gminie obchodziliśmy odświętnie. W hołdzie ojczyźnie i poległym mieszkańcom naszej ziemi oraz lotnikom, którzy zginęli w jej obronie delegacje samorządu z Panem Wójtem i Przewodniczącą Rady wraz z kombatantami, dziećmi i młodzieżą złożyły wiązanki kwiatów przed kamieniem pamiątkowym w miejscu straceń w Białochowie, oraz pod pomnikiem pomordowanych i na cmentarzu w Mokrem. Wiązankami kwiatów przed tablicą pamiątkową znajdującą się przy wejściu do Gminnego Ośrodka Kultury w Rogóźnie uczciliśmy pamięć o polskich lotnikach z 1939r. Wydarzenia tamtych lat w miejscach pamięci narodowej przybliżał Pan Feliks Pulkowski – Sekretarz Koła Kombatantów w Rogóźnie. Następnie udaliśmy się do kościoła parafialnego, gdzie o godz. 13.00 odbyła się Msza Św. „Za Ojczyznę”

Po uroczystej mszy świętej z udziałem pocztów sztandarowych licznie przybyłych mieszkańców uroczystym pochodem udaliśmy się do GOK-u , gdzie wysłuchaliśmy występów młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Szembruczku, uroczystość zakończyliśmy wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych.

Oddaliśmy w Dniu Narodowego Święta Niepodległości cześć i chwałę wszystkim tym, którzy swoją postawą, pracą i poświęceniem przyczynili się do tego, że żyjemy w wolnej i niepodległej Polsce.

Ku chwale Ojczyzny !