Gminna Biblioteka Publiczna w Rogóźnie zakwalifikowała się do projektu „WINDOWS WYOBRAŹNI”.

Gminna Biblioteka Publiczna w Rogóźnie zakwalifikowała się do projektu „WINDOWS WYOBRAŹNI – biblioteka miejscem rozwoju dzieci i młodzieży” dotowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach projektu „Nie siedź – sieciuj!”. Projekt realizowany jest przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną – Książnicę Kopernikańską w Toruniu.

WINDOWS WYOBRAŹNI to sieć bibliotek publicznych, głównie gminnych, działająca w powiecie grudziądzkim. Sieć jest otwarta na biblioteki spoza powiatu. Założeniem sieci jest współpraca i wzajemne wspieranie się na drodze docierania do młodego czytelnika. Chcemy dzielić się wiedzą i umiejętnościami, doświadczeniem, wspólnie się szkolimy, realizujemy działania w myśl dewizy „razem łatwiej”. Nasze biblioteki chcą zmieniać się i dostosowywać do potrzeb szczególnie dzieci i młodzieży, by móc być dla nich miejscem przyjaznym i inspirującym ich do aktywności.