Archiwum dnia: 29 stycznia 2021

Nowe terminy składania wniosków o świadczenie 500+.

Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na nowy okres świadczeniowy rozpoczynający się 1 czerwca 2021 r. będzie można składać:

już od 1 lutego 2021 r. drogą elektroniczną,
od 1 kwietnia 2021 r. drogą tradycyjną – papierowo

w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rogóźnie, Rogóźno 91C, 86-318 Rogóźno.

Wniosek o świadczenie wychowawcze należy złożyć do 30 czerwca 2021 r.

Wnioski drogą elektroniczną będzie można złożyć:
• za pośrednictwem Portalu Informacyjno-Usługowego Empatia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/,
• przez bankowość elektroniczną oraz
• portal PUE ZUS.

Telefoniczny dyżur eksperta w/s korygowania dokumentów ubezpieczeniowych i Tarczy 7.0.

Korygowanie dokumentów ubezpieczeniowych i Tarcza 7.0 to temat najbliższego dyżuru telefonicznego, który odbędzie się 2 lutego 2021 r..

W godz. 9.00-11.00 pod nr. tel. 56 / 450 68 86 będzie można dowiedzieć się, kiedy należy dokonać korekty dokumentu, a kiedy zrobić ponowne zgłoszenie. Eksperci wyjaśnią także jak poprawnie zmienić dane identyfikacyjne płatnika, ubezpieczonego oraz jak prawidłowo skorygować dokumenty rozliczeniowe.

Z kolei w godz. 9.00-11.00 fachową poradę eksperta na temat wsparcia ZUS w ramach Tarczy 7.0 będzie można uzyskać pod nr. tel. 54 / 230 73 83. W trakcie dyżuru będzie można zapytać o zwolnienie ze składek za styczeń albo za grudzień i styczeń oraz ponowną wypłatę świadczenia postojowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Wszystkie dotychczasowe informacje dotyczące koronawirusa SARS-Cov-2 oraz wywoływanej przez niego choroby COVID-19 znajdziecie Państwo w zakładce: Koronawirus SARS-Cov-2.

Dyżur telefoniczny w ZUS.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę deklaracji podatkowych PIT za 2020 r. Trafią one do wszystkich osób, które w zeszłym roku chociaż raz pobrały świadczenie z ZUS, np. emeryturę, rentę lub zasiłek. W tym roku ZUS jednak nie rozlicza świadczeniobiorców z nadpłatą podatku. Warto więc skorzystać z dyżuru telefonicznego z ekspertami ZUS i dowiedzieć się więcej na ten temat. Dyżur na temat nowych zasad rozliczenia podatku osób pobierających emerytury i renty odbędzie się 2 i 3 lutego.

Podczas dyżuru eksperci wyjaśnią m.in.:

👉 kto otrzyma z ZUS PIT 11A, a kto PIT 40A ,
👉 czy osoby, które otrzymają PIT 11A muszą rozliczyć się z urzędem skarbowym,
👉 kto musi samodzielnie rozliczyć się z urzędem skarbowym,
👉 zasady sporządzania i wysyłania przez ZUS PIT-ów po osobie zmarłej,
👉 zmiany w realizacji wniosków o niestosowanie zmniejszenia zaliczki na podatek.

Eksperci będą dyżurować 2 lutego w godz. 9.00-12.00 pod numerem telefonu 52 / 34 18 704 oraz 3 lutego w godz. 9.00-11.00 pod numerem 502 008 688.

Nabór wniosków na zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej 2021 rok.

Urząd Gminy Rogóźno informuje, że rusza nabór wniosków na zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej 2021 rok.

I termin składania wniosków:
od 1 lutego 2021 r. do 1 marca 2021 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r.,

II termin składania wniosków:
od 2 sierpnia 2021 r. do 31 sierpnia 2021 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2021 r. do 31 lipca 2021 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2021 r.

Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2021 r. wynosi:
100,00 zł * ilość ha użytków rolnych
30,00 zł * średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła

Pieniądze wypłacane będą w terminach:

1 – 30 kwietnia 2021 r. w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie;
1 – 29 października 2021 r. w przypadku złożenia wniosku w drugim terminie.

przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

DOKUMENTY DO POBRANIA:

Wniosek o zwrot podatku akcyzowego

Załącznik do wniosku – zestawienie faktur VAT

Oświadczenie składane przez rolnika