Środki z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na projekt pn. „Pamięć o Bohaterach Białochowa 1939 r.”

Miło nam poinformować, że projekt pn. „Pamięć o Bohaterach Białochowa 1939 r.” złożony przez Gminę Rogóźno otrzymał dotację w kwocie 35.000 zł z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Miejsca pamięci i trwałe upamiętnienia w kraju. W ramach projektu wykonamy konserwację miejsca pamięci, a także przeprowadzimy działania badawcze i edukacyjne. Dzięki funduszom pozyskanym z MKDNiS ważne dla społeczności gminy i regionu miejsce zyska po wielu latach nowe oblicze. Miejsce pamięci w Białochowie, to miejsce, które należy godnie uhonorować, tak aby pamięć o ofiarach, które naród polski złożył podczas II wojny światowej była przekazywana następnym pokoleniom.