Archiwum dnia: 5 lipca 2021

Budowa światłowodów w Gminie Rogóźno.

Informujemy mieszkańców, że na terenie województwa kujawsko- pomorskiego rozpoczyna się kolejny etap prac projektowych, współfinansowanych przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Projektu Operacyjnego Polska Cyfrowa, polegających na budowie światłowodu umożliwiającego dostęp do szerokopasmowego Internetu.

Inwestycja realizowana jest przez firmę NEXERA Sp. z o.o. która wygrała przetarg na realizacje projektu na obszarze województwa kujawsko- pomorskiego. Program ma na celu Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwościach dostępu do szerokopasmowego Internetu na terenach wiejskich.

W związku z tym, przedstawiciele firmy NEXERA Sp. z o o odwiedzają mieszkańców w celu podpisania stosownych zgód. Podpisywane przez właścicieli działek zgody, na pasie których przebiega infrastruktura, nie oznaczają automatycznego korzystania z usług telekomunikacyjnych – usługi takie będą oferowane w przyszłości przez operatorów lokalnych, wykorzystujących wybudowaną w ten sposób sieć światłowodową. Umowa o dostęp do nieruchomości odnosi się jedynie do wyrażenia zgody przez jej właściciela na przewieszenie kabla światłowodowego nad działką lub ułożenie kabla doziemnego.

Właściciele nieruchomości nie ponoszą żadnych kosztów związanych z budową sieci.

Internet szerokopasmowy umożliwia przekazywanie wysokiej jakości obrazów, filmów, oglądanie telewizji internetowej, telefonowanie przez Internet z możliwością oglądania rozmówcy. Pozwala na korzystanie z różnorodnych zaawansowanych usług zdrowotnych, edukacyjnych czy społecznych np. eusług takich jak: e-szkoła, e-PUAP, e-zdrowie. Wszystkie te usługi są możliwe przy wykorzystaniu jednego kabla światłowodowego.

Uprzejmie prosimy Mieszkańców o współpracę, bo tylko dzięki wspólnemu działaniu będziemy mogli sprawnie i terminowo wybudować potrzebną sieć Internetu światłowodowego.

Więcej informacji dot. realizacji projektu:

Dokumenty do pobrania:
Umowa dostęp do nieruchomości
Oświadczenie właściciela

Wyścig o Puchar Wójta Gminy z cyklu “Szlakiem Ligi UKS”.

W Rogóźnie po raz kolejny odbył się wyścig o Puchar Wójta Gminy, z cyklu “Szlakiem Ligi UKS”, a także amatorskie zawody dla naszych najmłodszych mieszkańców, które dostarczyły wielu emocji sportowych. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w ich organizację: Team ORLIK Rogóźno, Gminny Ośrodek Kultury w Rogóźnie, OSP Rogóźno, OSP Szembruk, KGW Szembruczek, Komenda Miejska Policji w Grudziądzu oraz ALKS STAL Grudziądz. Do zobaczenia za rok.

Uwaga, zmiana kursu linii nr 3.

Informujemy, że od 5 lipca 2021 r. kurs realizowany we wszystkie dni powszednie o godzinie 15:55 na trasie z Rydygiera / Szpital do Kłódka / Wieś zostanie tymczasowo zawieszony.

Jednocześnie we wszystkie dni powszednie kurs z krańcówki Rydygiera / Szpital o godzinie 16:25 zostanie wydłużony i skierowany do krańcówki Kłódka / Wieś. Powyższa zmiana wprowadzona zostanie na czas letnich wakacji szkolnych 2021 r.

Za możliwe utrudnienia przepraszamy wszystkich pasażerów.

Od lipca wracają dłuższe poniedziałki w ZUS.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przywraca standardowe godziny obsługi klientów w swoich placówkach. Od lipca w każdy poniedziałek sale obsługi klientów w ZUS znów będą otwarte do 18-tej. Klienci nadal będą mogli załatwiać swoje sprawy online, bez wychodzenia z domu korzystając  np. z e-wizyt.

Wydłużone godziny pracy w poniedziałki dotyczą sal obsługi klientów w oddziałach, inspektoratach i biurach terenowych ZUS oraz w Punkcie Informacyjnym ZUS w Mogilnie. W pozostałe dni tygodnia, czyli od wtorku do piątku, klienci mogą do nas przyjść i załatwić swoje sprawy w standardowych godzinach od 8 do 15.00. Wyjątek stanowią Punkty Informacyjne ZUS w Chełmnie i Wąbrzeźnie, gdzie obsługa odbywać się będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 14.00. Natomiast Punkt Informacyjny ZUS w Koronowie czynny jest od poniedziałku do piątku od godziny 8 do 15.00 – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Nie każda sprawa wymaga osobistej wizyty w urzędzie. ZUS zachęca do załatwiania swoich spraw online, bez wychodzenia z domu, korzystając np. z e-wizyt. Wystarczy mieć dostęp do internetu, smartfon, tablet lub komputer z kamerką. Klient e-wizytę umawia poprzez stronę internetową www.zus.pl, wybierając dogodny dla siebie termin i godzinę wizyty online. Od października ubiegłego roku na spotkanie online zdecydowało się ponad 86 tys. osób, w tym 4,5 tys. w województwie kujawsko-pomorskim – dodaje rzeczniczka.

Natomiast osoby, które chciałyby na miejscu w placówce porozmawiać z ekspertem ZUS, mogą takie spotkanie umówić na konkretny dzień i godzinę przez PUE ZUS lub telefonicznie dzwoniąc pod nr telefonu 52 34 18 126 (to numer telefonu dla umawiania wizyt w placówkach ZUS w Bydgoszczy, Inowrocławiu, Nakle, Świeciu, Tucholi, Żninie oraz Sępólnie Krajeńskim) oraz pod nr telefonu 54 230 73 76 (to numer telefonu dla umawiania wizyt w placówkach ZUS w Toruniu, Włocławku, Grudziądzu, Lipnie, Aleksandrowie Kujawskim, Brodnicy, Rypinie oraz Golubiu-Dobrzyniu).

Uwaga, burze z gradem!!!

Zjawisko: burze z gradem

Stopień zagrożenia: 1

Obszar powiatów: wszystkie powiaty

Ważność: od godz. 11:00 dnia 05.07.2021 do godz. 22:00 dnia 05.07.2021

Przebieg: prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: Brak

Dyżurny synoptyk: Agnieszka Drwal-Tylmann

Źródło informacji: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Ostrzeżenie zbiorczo nr 95.