Archiwum dnia: 6 sierpnia 2021

Ostrzeżenie hydrologiczne

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody

Stopień zagrożenia: 1

Obszar powiatów: Zlewnia Drwęcy, Osy i Wel

Ważność: od godz. 08:32 dnia 06.08.2021 do godz. 08:00 dnia 07.08.2021

Przebieg: W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, lokalnie istnieje możliwość krótkotrwałego przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 75%

Uwagi: brak

Dyżurny synoptyk: Katarzyna Krzysztofik

Źródło informacji: Biuro Prognoz Hydrologicznych w Gdyni, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Gdyni

Uwaga, intensywne opady deszczu!!!

Zjawisko: Intensywne opady deszczu/1

Stopień zagrożenia: 1

Obszar powiatów: Dotyczy powiatów: brodnicki, golubsko-dobrzyński, grudziądzki, lipnowski, rypiński i wąbrzeski.

Ważność: godz. 08:00 dnia 06.08.2021 do godz. 24:00 dnia 06.08.2021

Przebieg: Prognozowane są długotrwałe opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadu w okresie trwania ostrzeżenia od 25 mm do 40 mm, lokalnie do

50 mm.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: Z uwagi na dynamiczną sytuację, ostrzeżenie może być aktualizowane.

Dyżurny synoptyk: Maria Poświata

Źródło informacji: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Ostrzeżenie zbiorczo nr 119.