Archiwum dnia: 10 sierpnia 2021

Rekrutacja do projektu pn. „Europejska Akademia Młodych Liderów Wsi”.

Urząd Gminy Rogóźno informuje, że do 17 sierpnia 2021 r. odbywa się rekrutacja do projektu pn. „Europejska Akademia Młodych Liderów Wsi” realizowanego przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Fundacja Kuźnica im. Hugona Kołłątaja we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Projekt został objęty patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Celem projektu jest wyposażenie liderów lokalnych w wiedzę i umiejętności pozwalające na skuteczną działalność na terenach wiejskich, co powinno także sprzyjać budowie kapitału społecznego polskiej wsi.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają: ryczałtowy zwrot kosztów dojazdu, zakwaterowanie, wyżywienie, materiały promocyjne i szkoleniowe oraz certyfikaty.

W 4 dniowym szkoleniu (9-12 września 2021), w Ośrodku Wypoczynkowym UMK Bachotek, weźmie 50 uczestników w przedziale wiekowym 18-30 lat zamieszkujące na terenach wiejskich oraz małych miastach poniżej 20.000 mieszkańców.

Więcej informacji na stronie www.fundacjakuznica.pl/akademia

Formularz zgłoszeniowy (do pobrania) należy przesłać skanem, w formie pliku doc. na adres:

Uwaga, burze z gradem!!!

Zjawisko: burze z gradem

Stopień zagrożenia: 1

Obszar powiatów: wszystkie powiaty

Ważność: od godz. 13:00 dnia 10.08.2021 do godz. 23:00 dnia 10.08.2021

Przebieg: prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do około 25 mm oraz porywy wiatru do około 75 km/h. Miejscami grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 75%

Uwagi: brak

Dyżurny synoptyk: Agata Wojtkiewicz

Źródło informacji: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Ostrzeżenie zbiorczo nr 121.