Dofinansowanie kosztów budowy przydomowych oczyszczalni ścieków.

Wójt Gminy Rogóźno ogłasza nabór wniosków na udzielenie dotacji na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków.

Ogólne zasady udzielania dotacji na dofinansowanie kosztów budowy przydomowych oczyszczalni ścieków

Dotację na dofinansowanie kosztów budowy przydomowych oczyszczalni ścieków, może uzyskać osoba fizyczna  posiadająca tytuł prawny do nieruchomości, na której ma zostać wybudowana przydomowa oczyszczalnia ścieków. W przypadku gdy tytuł prawny do nieruchomości przysługuje więcej niż jednemu podmiotowi, Wnioskodawca zobowiązany jest dołączyć zgodę na realizację przedsięwzięcia wszystkich współwłaścicieli.

Dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków nie dotyczy terenów, na których istnieje techniczna możliwość podłączenia do zbiorczego systemu kanalizacji.

Dotacja może być udzielona tylko raz dla danej nieruchomości.

Termin składania wniosków.

Wnioski przyjmowane są do wyczerpania środków finansowych w budżecie gminy przeznaczonych na ww. cel.

Wysokość dotacji.

Wnioskodawca może uzyskać dotację po zrealizowaniu przedsięwzięcia w wysokości 50% poniesionych kosztów, jednak nie więcej niż 4 000 zł.

Zakres dotacji.

Dotacją objęte są wydatki poniesione na urządzenia fabrycznie nowe i zamontowane po raz pierwszy oraz koszty poniesione na montaż.

Dofinansowaniu nie podlegają:

• koszty poniesione przed dniem zawarcia umowy z Gminą Rogóźno;
  • koszty zakupu pojedynczych elementów (urządzeń) składających się na przydomową oczyszczalnię ścieków;
  • koszty sporządzonej dokumentacji oraz uzyskania wymaganych decyzji i pozwoleń administracyjnych przewidzianych przepisami prawa;
  • koszty robocizny wykonanej we własnym zakresie przez Wnioskodawcę;

Kwalifikowanie wniosków do realizacji.

Wnioski o dotację będą rozpatrywane według kolejności zgłoszeń. Wnioski niekompletne będą rozpatrywane po ich uzupełnieniu przez Wnioskodawcę w wyznaczonym terminie.
W przypadku braku uzupełnienia wniosku w wymaganym terminie, wniosek pozostawia się bez rozpatrzenia.

Jak uzyskać dotację?

Wnioskodawca ubiegający się o dotację, przed przystąpieniem do realizacji przedsięwzięcia, składa w Urzędzie Gminy Rogóźno wniosek oraz następujące załączniki:

• oświadczenie o posiadaniu prawa własności lub współwłasności do nieruchomości;
  • zgodę współwłaścicieli na realizację przedsięwzięcia;
  • kopię dokumentów wymaganych do rozpoczęcia budowy tj. zgłoszenie zamiaru wykonania robót budowlanych do właściwego organu wraz z potwierdzeniem, że nie wniósł on sprzeciwu wobec zgłoszonego zamiaru wykonania robót budowlanych lub prawomocnego pozwolenia
    na budowę.

Po zrealizowaniu przedsięwzięcia, maksymalnie w ciągu 14 dni od wskazanej w umowie daty zakończenia przedsięwzięcia, Wnioskodawca składa w Urzędzie Gminy Rogóźno wniosek o uruchomienie dotacji wraz  z załączonymi dokumentami:

• dowodami zakupu materiałów i usług (faktury VAT lub rachunki) wraz z dowodami zapłaty
    za faktury/rachunki;
  • zgłoszenie wykonania przydomowej oczyszczalni ścieków;
  • geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza;
  • oświadczenia o wysokości otrzymanego dofinansowania z innych środków publicznych – o ile takie dofinansowanie było udzielone.