Spotkanie autorskie z Katarzyną Zdanowicz.

Wczorajsze spotkanie autorskie z Panią Katarzyną Zdanowicz zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rogóźnie cieszyło się sporym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Gminy Rogóźno.

Katarzyna Zdanowicz to absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie w Białymstoku. Dwukrotnie (1997 i 2003) była stypendystką Ministra Kultury i Sztuki w dziedzinie literatury. Została asystentką Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W czerwcu 2009 uzyskała tam promocję doktora nauk humanistycznych na podstawie rozprawy Kategorie: Inna – Obca – Wykluczona we współczesnej poezji kobiecej. Jest adiunktem w Katedrze Dziennikarstwa Ekonomicznego i Nowych Mediów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz wieloletnim członkiem Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej (PTEM) w Krakowie.

Katarzyna Zdanowicz to Laureatka Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego za rok 2000 za tomik Szkliwo oraz wyróżnienia Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych „Lato 2003” organizowanego przez Bibliotekę Raczyńskich za tomik Jak umierają małe dziewczynki. W 2014 roku została finalistką Nagrody Literackiej Gryfia za książkę Ciemność. Resort SPA.

Dziękujemy Pani Katarzynie Zdanowicz, za bardzo interesujące spotkanie oraz miłą atmosferę. W trakcie spotkania nagrodzeni zostali najlepsi Czytelnicy pierwszego półrocza 2022r. Serdecznie gratulujemy.