Rusza tegoroczny program „Usuwania i unieszkodliwiania wyrobów azbestowych z terenu gminy Rogóźno”. Krzysztof Polesiak – Wójt Gminy w obecności Marzeny Halika – Skarbnika podpisał umowę z firmą PRO-EKO SERWIS SP. z o.o. z Bierzewic na zadanie pn. „Demontaż, transport i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Rogóźno w 2022 roku”. Wartość umowy opiewa na kwotę ponad 22,3 tyś. zł i jest dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu w wysokości 20,0 tyś zł (ponad 90% wartości inwestycji). W ramach programu, który potrwa do połowy października br., szkodliwy azbest zostanie usunięty i zutylizowany z 14 posesji znajdujących się na terenie gminy.