Powstały place zabaw z dofinansowaniem z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Drodzy Mieszkańcy, z przyjemnością pragniemy poinformować o zakończeniu prac związanych z przebudową trzech placów zabaw z terenu Gminy Rogóźno. Inwestycja wyniosła 171.271,57 zł brutto i była współfinansowana w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach poddziałania: „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

Celem operacji jest poprawa standardu ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury rekreacyjnej na terenie miejscowości: Białochowo, Skurgwy i Rogóźno poprzez przebudowę placów zabaw.

Trzy miejscowości naszej Gminy otrzymały nowoczesny i funkcjonalny sprzęt rekreacyjny. Obiekty zostały doposażone m.in. w zestawy zabawowe składające się z wież i ślizgów, huśtawki typu ważki, ścieżki zdrowia, linaria, huśtawki podwójne z bocianim gniazdem i siedziskiem kubełkowym oraz ławki.