Archiwum dnia: 5 stycznia 2023

Uwaga oblodzenie!!!

Zjawisko: oblodzenie

Stopień zagrożenia: 1

Obszar:  dotyczy powiatów: brodnicki, bydgoski, Bydgoszcz, chełmiński, golubsko-dobrzyński, Grudziądz, grudziądzki, lipnowski, rypiński, sępoleński, świecki, Toruń, toruński, tucholski, wąbrzeski

Czas obowiązywania: od godz. 00:00 dnia 06.01.2023r. do godz. 08:00 dnia 06.01.2023r.

Przebieg: Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna przy gruncie około -4°C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %

Uwagi: brak.

Źródło informacji:  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Ostrzeżenie zbiorczo nr 2.

Rusza nabór wniosków na stypendia sportowe.

Wójt Gminy Rogóźno informuje o uruchomieniu naboru wniosków o przyznanie stypendium sportowego dla najlepszych sportowców z naszej Gminy za osiągnięcia zdobyte w minionym roku.

Finansowe wsparcie mogą otrzymać zawodnicy osiągający wysokie wyniki sportowe w roku poprzedzającym przyznanie stypendium uzyskujący jeden z następujących wyników sportowych we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym, organizowanym i prowadzonym przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski, Międzynarodowe Federacje Sportowe, Europejskie Federacje Sportowe, Polski Związek Sportowy lub podmioty działające w ich imieniu i na ich zlecenie.:
– I-VI miejsca – w Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy, Pucharze Europy;
– I-III miejsce – w Mistrzostwach Polski, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Pucharze Polski.

Wnioski można składać do 31 stycznia 2023 roku.

Wnioski o przyznanie stypendium sportowego przyjmowane są w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Gminy Rogóźno.

Szczegółowych informacji w sprawie stypendium sportowego udziela Referat Oświatowy Urzędu Gminy Rogóźno, tel. 56 / 46 884 94.

Uchwała Rady Gminy – stypendia sportowe – kliknij i zapoznaj się

Wniosek – stypendium sportowe – kliknij i pobierz