Zaostrzenie zasad epidemicznych.

Informujemy, że od 10 października 2020 r. powiat grudziądzki, w tym Gmina Rogóźno zostanie objęty żółtą strefą zagrożenia zakażeniem koronawirusem, natomiast miasto Grudziądz zostanie objęty strefą czerwoną.
W związku tym od soboty zaczną nas obowiązywać nowe obostrzenia. Oznacza to m.in. obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Inne obostrzenia w strefie żółtej to ograniczona ilości osób:
– w restauracjach – 1 osoba na 4 m2,
– w siłowniach – 1 osoba na 7 m2,
– w salonach kosmetycznych, fryzjerskich i studiach tatuażu może przebywać tylko obsługa i aktualnie obsługiwani klienci,
– udział w zgromadzeniach możliwy jest tylko pod warunkiem, że liczba uczestników nie przekroczy 150 osób, wszyscy zachowują 1,5 metrowy dystans oraz zakrywają usta i nos,
– podczas wydarzeń sportowych – 25% widowni,
– wesela i uroczystości rodzinne: od 17 października obowiązywać będzie ograniczenie liczebności wesel i innych uroczystości rodzinnych do 75 osób nie licząc obsługi,
– udział w zgromadzeniach możliwy jest tylko pod warunkiem, że liczba uczestników nie przekroczy 150 osób, wszyscy zachowują 1,5 metrowy dystans oraz zakrywają usta i nos.

Podczas zakupów obowiązkowe jest noszenie rękawiczek jednorazowych lub dezynfekowanie rąk.

W strefie czerwonej obowiązywać będzie noszenie maseczek wszędzie w przestrzeni publicznej, zakaz organizacji targów, kongresów i wydarzeń kulturalnych.
Wydarzenia sportowe odbywać się będą bez udziału publiczności.
Restauracje i inne punkty gastronomiczne czynne będą w godz. 6.00 – 22.00.

Wszystkie dotychczasowe informacje dotyczące koronawirusa SARS-Cov-2 oraz wywoływanej przez niego choroby COVID-19 znajdziecie Państwo w zakładce: Koronawirus SARS-Cov-2.