Archiwum dnia: 27 maja 2022

Decyzja PSSE w Grudziądzu nt. jakości wody z wodociągu publicznego w Rogóźnie.

W wyniku badań przeprowadzonych w dniu 27.05.2022 r. przez Laboratorium Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Toruniu stwierdzono brak przydatności wody do spożycia dostarczanej przez wodociąg publiczny Rogóźno ze Stacji Uzdatniania Wody w Rogóźnie.

Informujemy, że obecnie do wszystkich odbiorców korzystających z wodociągu publicznego w Rogóźnie dostarczana jest woda ze Stacji Uzdatniania Wody w Szembruku, która spełnia wszelkie obowiązujące normy, a nasz gminny operator wodociągów SKR w Rogóźnie niezwłocznie podjął wszelkie działania zmierzające do poprawy jakości wody w Stacji Uzdatniania Wody w Rogóźnie.

Decyzja PSSE 27.05.2022 r. Rogóźno – do pobrania

Gmina Rogóźno dofinansuje zakup samochodu dla Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu.

Urząd Gminy Rogóźno odwiedził insp. Tomasz Lubiejewski – Komendant Miejski Policji w Grudziądzu wraz ze swoim zastępcą kom. Tomaszem Manuszewskim, którzy z Krzysztofem Polesiakiem – Wójtem Gminy poruszyli tematy związane z poziomem bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy i wyznaczenie dalszych działań w tej materii. Na koniec spotkania Krzysztof Polesiak przekazał insp. Tomaszowi Lubiejewskiemu porozumienie dzięki któremu z tegorocznego budżetu Gminy Rogóźno kwotą 10 500,00 zł dofinansujemy zakup samochodu osobowego dla KMP w Grudziądzu.

Uwaga silny wiatr!!!

Zjawisko: Silny wiatr/1

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: Dotyczy powiatów: brodnicki, bydgoski, Bydgoszcz, chełmiński, golubsko-dobrzyński, Grudziądz, grudziądzki, nakielski, rypiński, sępoleński, świecki, Toruń, toruński, tucholski i wąbrzeski.

Ważność: od godz. 11:00 dnia 27.05.2022 do godz. 21:00 dnia 27.05.2022

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu. Miejscami burze.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: Brak.

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni
ostrzeżenie meteorologiczne zbiorczo nr 44.