Archiwum dnia: 26 sierpnia 2022

Kolejne środki z LGD Vistula dla Gminy Rogóźno!!!

Krzysztof Polesiak – Wójt Gminy Rogóźno w towarzystwie Barbary Płochockiej – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rogóźnie  w siedzibie LGD Vistula-Terra Culmensis odebrali symboliczny czek na kwotę 25.000 zł na realizację projektu „RAZEM ŁATWIEJ 1”. Projekt „RAZEM ŁATWIEJ 1” jest jednym z 8 projektów społecznych, który otrzymał wsparcie w ramach ostatniego konkursu ogłoszonego przez LGD. Wśród beneficjentów są koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenie, biblioteka oraz samorządy gminne, a łączna pula środków wyniosła 182.000 zł. Dziękujemy LGD Vistula-Terra Culmensis za zaufanie i kolejną możliwość realizacji naszych planów, które będziemy dedykować mieszkańcom Gminy Rogóźno.

Występ Daniela Lipowskiego na Mistrzostwach Świata w Racketlonie.

W dniach 19-22.08.2022r. w Wiedniu zostały rozegrane Mistrzostwa Świata w Racketlonie. Nasz mieszkaniec Daniel Lipowski indywidualnie wystartował w 2 kategoriach wiekowych: 45+ i 50+ zajmując w obu 9 miejsce. Z kolei grając w deblu w parze z Piotrem Ostaszykiem (Olsztyn) Daniel zajął najbardziej nielubiane przez sportowców 4 miejsce. W półfinale nasza ekipa 🇵🇱 przegrała z Czechami (rozstawieni z nr 2), a o 3 miejsce uległa Szwajcarom 🇨🇭 (rozstawienie z nr 1).