Archiwum dnia: 14 listopada 2022

Promesy dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych!!!

Dziś (14 listopada 2022 r.) w remizie OSP w Grucie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z regionu powiatów grudziądzkiego, wąbrzeskiego i brodnickiego odebrały promesy na dofinansowanie swojej działalności. Kwotę ponad 3.000 zł otrzymały:
– MDP OSP Rogóźno,
– MDP OSP Rogóźno Zamek,
– MDP OSP Szembruczek
– MDP OSP Szembruk.

Środki z promes zostaną przeznaczone na rozwój młodych miłośników pożarnictwa m.in. na: zakup sprzętu do zawodów sportowo-pożarniczych czy umundurowania i wyposażenia osobistego dla członków MDP.

W uroczystości, podczas której wręczano promesy na dofinansowanie, poza przedstawicielami jednostek, udział wzięli: parlamentarzyści Joanna Borowiak i Jan Krzysztof Ardanowski, wicewojewoda Józef Ramlau, Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kaczmarek, zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Marek Rusoń , Komendant Miejski PSP w Grudziądzu st. bryg. Robert Gutowski, prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Kujawsko-Pomorskiego Jarosław Herbowski, Komendant Gminny OSP Sławomir Chyła, a także wójtowie gmin: Rogóźno – Krzysztof Polesiak oraz Gruta – Waldemar Kurkowski.

Święto Niepodległości 2022.

W miniony piątek (11.11.2022 r.) po raz kolejny w naszej gminie obchodziliśmy Święto Niepodległości. Wójt Gminy Rogóźno wraz z Przewodniczącą i radnymi Rady Gminy Rogóźno, sołtysami, delegacjami szkół oraz mieszkańcami naszej gminy z tej okazji m.in. oddali hołd i złożyli okolicznościowe wiązanki kwiatów za wszystkich tych, którzy przelali krew i oddali życie za wolną i niepodległą Polskę. Po uroczystej mszy świętej za Ojczyznę w kościele p.w. św. Wojciecha w Rogóźnie, którą celebrował ks. Krzysztof Juchniewicz wraz z ks. kanonikiem Kazimierzem Flisikowskim uczestnicy spotkali się w Gminnym Ośrodku Kultury w Rogóźnie, gdzie po występie artystycznym uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rogóźnie odśpiewali wspólnie pieśni patriotyczne.