Archiwum dnia: 18 listopada 2022

Gmina Rogóźno inwestuje w wymianę oświetlenia ulicznego i drogowego.

Ruszyły pracę związane z wymianą wymianą oświetlenia ulicznego w naszej gminie. Dzięki umowie podpisanej w styczniu br. przez Krzysztofa Polesiaka – Wójta Gminy Rogóźno ze Spółką ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o. w przeciągu najbliższych kilkunastu dni zostaną wymienione wszystkie stare oprawy sodowe na oprawy typu LED.
Dzięki tej inwestycji jako samorząd:
✅️ poprawiamy widoczność oświetlonych miejsc, a tym samym bezpieczeństwo naszych mieszkańców;
✅️ ograniczamy koszty zużycia energii;
✅️ poprawiamy estetykę naszej gminy;
✅️ ograniczamy emisję szkodliwego dla środowiska dwutlenku węgla.

Nabór do szkółki kolarskiej TEAM ORLIK Rogóźno.

Szkółka Team Rogóźno ORLIK zaprasza chętne dzieci klas 3, 4, 5, 6 – zarówno chłopców i dziewczęta na zajęcia z kolarstwa. Zajęcia prowadzone są dwa razy w tygodniu wtorki i czwartki godz. 18:00 w Szkole Podstawowej w Rogóźnie. Prowadzimy zajęcia ogólnorozwojowe, gry i zabawy na sali gimnastycznej, treningi na rolkach oraz trenażerach. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 785 768 300.

ARiMR wydłużyła termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w zakresie wsparcia finansowego rodzin, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z wystąpieniem w gospodarstwie rolnym w 2022 r. szkód spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi.

Informujemy, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 23 listopada 2022 r. wydłużyła termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w zakresie wsparcia finansowego rodzin, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z wystąpieniem w gospodarstwie rolnym w 2022 r. szkód spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi.

Szczegółowe informacje o wprowadzonych zmianach w programie dla rodzin znajdą Państwo na stronie internetowej ARiMR: