Archiwum dnia: 30 kwietnia 2020

Wywieś flagę Polski na majówkę.

Przed nami weekend majowy. Przed nami Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Zachęcamy do wywieszenia biało-czerwonych barw narodowych i uczczenia w ten symboliczny sposób ważnych dla naszego państwa wydarzeń. W tym wyjątkowym i niezwykle trudnym czasie, pandemii koronawirusa, okażmy poczucie wspólnoty oraz dumę i wdzięczność z bycia Polakami.

Środki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa trafią do Gminy Rogóźno.

Informujemy, że Gmina Rogóźno otrzyma wsparcie w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

W roku 2020 wsparcie zostało przyznane następującym placówkom:
Szkoła Podstawowa w Białochowie ze wsparciem finansowym ze środków budżetu państwa w kwocie 4 000,00 zł
Szkoła Podstawowa w Szembruczku ze wsparciem finansowym ze środków budżetu państwa w kwocie 2 480,00 zł.

Wsparcie finansowe zostanie udzielone dzięki wniesieniu wkładu własnego przez Gminę Rogóźno, który wynosi 20% kosztów realizacji zadania – 1 620,00 zł.

Łącznie w Gminie Rogóźno w bibliotekach szkolnych przybędzie pozycji na kwotę 8 100 zł.

Mamy nadzieję, że zakup nowego księgozbioru przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności pozycji bibliotecznych oraz będzie wpływać na rozwój zainteresowań i kształtowanie twórczych postaw dzieci i młodzieży.

Informacja w sprawie Przedszkola Publicznego w Rogóźnie.

Informuję, iż w dniu dzisiejszym, to jest 30 kwietnia 2020 roku, działając jako Organ Prowadzący dla Przedszkola Publicznego w Rogóźnie po wnikliwym rozważeniu możliwości uruchomienia w dniu 6 maja Przedszkola, po konsultacjach z Panią Dyrektor Barbarą Jabłońską, biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną w powiecie grudziądzkim podjąłem decyzję o dalszym ograniczeniu funkcjonowania Przedszkola Publicznego w Rogóźnie.

O dalszych działaniach, wraz z Dyrekcją Przedszkola Publicznego w Rogóźnie będziemy informować Państwa na bieżąco.

Wszystkie dotychczasowe informacje dotyczące koronawirusa SARS-Cov-2 oraz wywoływanej przez niego choroby COVID-19 znajdziecie Państwo w zakładce: Koronawirus SARS-Cov-2.